Ostatni wieczór formacyjny był idealną wizytówką naszej wspólnoty – pełną Bożego ognia, domowego ciepła a jednocześnie uśmiechu i luzu. Zamknęliśmy kolejny rozdział naszej historii urodzinową agapą i chwilami, w których każdemu mocniej zaszkliły się oczy. To był wieczór, którego długo nie zapomnimy i z którego aż żal odchodzić na wakacje!
Wieczór zaczęliśmy od tego, co dla WMM najważniejsze – od uwielbienia, w którym dziękowaliśmy Bogu za każdy mały cud, każdą przełamaną barierę i za to, że po prostu trzymał nas w Swoich rękach przez cały ten rok.
Po ukojeniu ducha przyszedł czas na zadbanie o relacje w bardziej swobodnej formie. Ruszyła nasza tradycyjna, wspólnotowa agapa, podczas której rozmowom i śmiechom nie było końca.
W tak zwanym „międzyczasie” uściskaliśmy i złożyliśmy życzenia wszystkim naszym solenizantom i jubilatom, którzy świętowali swoje urodziny od czasu ostatniej agapy. Sto lat!
Najważniejszy i zarazem najbardziej poruszający punkt wieczoru był jednak dopiero przed nami. To spotkanie było bowiem oficjalnym pożegnaniem ks. Jakuba – naszego duchowego opiekuna, który decyzją władz diecezjalnych odchodzi do innej parafii.
Ks. Kuba od dawna nie był dla nas po prostu księdzem, który przychodził na spotkania wspólnoty. Stał się prawdziwym przewodnikiem i wsparciem, a jego śmiech w trzy sekundy zarażał całą salę, potrafiąc rozgonić nawet największe chmury i zmęczenie.
W podziękowaniu za to ogromne serce, wręczyliśmy mu pamiątkowy album pełen wspólnych kadrów oraz wyświetliliśmy specjalny film. Znalazły się w nim nagrane życzenia od członków wspólnoty oraz zdjęcia dokumentujące te wszystkie lata spędzone razem w Pszowie. Było dokładnie tak, jak przy ks. Kubie być powinno: mnóstwo radości, gigantyczna porcja uścisków, potężne błogosławieństwo na nową drogę i... chusteczki w stałym użyciu.
Księże Kubo – z całego serca dziękujemy za każdy Twój uśmiech, mądre słowo, cierpliwość i za to, że byłeś z nami na dobre i na złe. Niech Pan Bóg prowadzi Cię w nowej parafii, a Matka Boska Uśmiechnięta ma zawsze w swojej opiece!
Rok formacyjny dobiegł końca, zaczynają się wakacje. Odpocznijcie i naładujcie baterie.
Do zobaczenia na szlakach, a po wakacjach – z nową energią w Bazylice i Domu Parafialnym!
Zajrzyjcie do naszej galerii tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z tego wyjątkowego wieczoru.
kontakt@wspolnotamatkimilosiernego.pl
wspolnotamatkimilosiernego@gmail.com
Created by Wspólnota Matki Miłosiernego